Oferta:


 

IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej

W dniach 28-29 marca 2006r. w pałacu w Wąsowie odbyła się Konferencja "IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej". W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych wiodącym tematem konferencji była prezentacja najnowszych możliwości rozwiązywania zadań fotogrametrycznych.

Ponadto firmy współpracujące z ECOGIS Sp. z o.o. przedstawiły swoją ofertę związaną z technologią pozyskiwania danych, obróbką oraz prezentacją wyników pomiarów fotogrametrycznych.

Pierwszego dnia konferencji, w popołudniowej części, uczestnicy podzieleni na cztery grupy rywalizowali w czterech konkurencjach: zjazd na linie z pałacowej wieży, jazda quad'em, strzał z łuku do celu oraz rzut toporkiem do celu. Najwięcej emocji oraz wrażeń przysporzył zjazd na linie. Po wdrapaniu się na wysoką na ok. 20m wieżę, przy pomocy specjalistycznego sprzętu do zjeżdżania na linie uczestnicy sunęli nad pałacowym parkiem i zamarzniętym jeszcze stawem na odległość ok. 200m.

Po wyczerpujących i pełnych wrażeń konkurencjach nastąpiła krótka chwila relaksu (każdy mógł skorzystać np. z basenu lub sauny).

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była uroczysta kolacja, a po niej wieczorne rozgrywki w sali bilardowej.

Drugiego dnia Konferencji uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów fotogrametrycznych. Wśród prelegentów prowadzących warsztaty mieliśmy przyjemność jak zawsze gościć p. Josefa Brauna - dyrektora ds. Rozwoju i Wsparcia Technicznego firmy INPHO GmbH. Tak samo jak w latach ubiegłych chętnie dzielił się z użytkownikami swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. W związku z coraz częstszymi sygnałami o zastosowaniach w Polsce technologii laserowej (LIDAR) większość pytań była związana z tą technologią.

Równolegle, w osobnej sali, można było pogłębić znajomość programu Summit Evolution (fotogrametryczna stacja edycyjna) – firmy DAT/EM z Anchorage na Alasce.

Trzecie stanowisko, wystawiane przez firmę M.O.S.S., prezentowało aplikację novaFACTORY, służącą do zarządzania różnorodnymi danymi numerycznymi (wektory, rastry, dane opisowe, DTM, DSM) pochodzącymi z dowolnych opracowań geodezyjnych. Jako ciekawostkę należy przytoczyć fakt, że aplikacja ta (jak również inne programy autorstwa formy MOSS) została wdrożona w 11 z 16 krajów związkowych (niemiecki odpowiednik województwa) jako "silnik" obsługujący geoportale.

Serdecznie dziękujemy za udział w Konferencji i mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że przyjęta przez nas formuła jest dla Państwa atrakcyjna i spełnia Państwa oczekiwania.

Logo konferencji
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej
IV Dni Fotogrametrii Cyfrowej