Oferta:


 

VII Dni Fotogrametrii Cyfrowej

VI Dni Fotogrametrii Cyfrowej
W dniach 9 – 10 czerwca 2009 roku w miejscowości Gierłoż koło Kętrzyna odbyły się VII Dni Fotogrametrii Cyfrowej. W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowościami w ofercie następujących firm: Vexcel Imaging GmbH, INPHO GmbH i IGI mbH.

Firma Vexcel Imaging GmbH zaprezentowała nowe kamery średnioformatowe: UltraCamL i UltraCamLp, oprogramowanie do przetwarzania zdjęć pochodzących z kamer UltraCam o nazwie UltraMap oraz wersję poszerzoną o moduł aerotriangulacji: UltraMap AT. Przedstawiciele IGI mbH przedstawili system kontroli i zarządzania lotem – CCNS4 (około 500 instalacji na świecie). Ponadto szczegółowo omówiono technologię pomiaru inercyjnego zastosowaną w systemie AEROcontrol. Zaprezentowano również nową wersję ruchomego systemu rejestracji danych (StreetMapper II), opartego na 360 stopniowym sensorze firmy RIEGL. Firma INPHO GmbH przedstawiła najnowszą wersję swojej linii fotogrametrycznej. Charakteryzuje się ona szybszym przetwarzaniem dużych projektów oraz ulepszoną i bardziej rozbudowaną funkcjonalnością dotychczasowych modułów. Obecna wersja oprogramowania obsługiwana jest również przez systemy 64 bitowe, a jedna licencja może wykorzystywać do 4 rdzeni. Dzięki wprowadzonym zmianom przetwarzanie projektów liczących np. 20 000 obrazów stało się bardziej wydajne.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty/konsultacje fotogrametryczne prowadzone przez zagranicznych gości: Pana Josefa Brauna z INPHO GmbH, Engelberta Brega z Vexcel Imaging GmbH, Huberta Mintena i Olafa Grossa z IGI mbH, w trakcie których uczestnicy mogli porozmawiać na temat własnych problemów, z którymi spotkali się podczas wykonywania różnych projektów.

Organizatorem konferencji była firma ECOGIS Sp. z o. o. z Warszawy, będąca wyłącznym dystrybutorem produktów Vexcel Imaging GmbH, INPHO GmbH i IGI mbH na terenie Polski.